teaser 2

Discuss and find all the necessary information about the Belgium Referees Association
User avatar
loteling
Posts: 374
Joined: 18 Mar 2007, 14:38
Belgium Ranking: 0
Highest Break: 0
Location: Turnhout

teaser 2

Postby loteling » 15 Apr 2007, 20:01

ziehier eentje van geert verhoeven ...maar zeker nog niet opgelost...


GeertV wrote:
In welke gevallen komt een rode bal terug op de tafel ?


Heren,

na een beetje leesvoer kom ik aan ....jawel...8 (acht) situaties...

ik heb gezien dat er maar 3 gevonden zijn in dit forum ...

deze 8 staan uiteraard (niet altijd even duidelijk...) in de regels!

denken jullie nog ff na of is deze vraag TE simpel.. ???


de eerste 5 antwoorden zijn simpel..
de 5 vermeld in sectie 3 regel 3/g

Rode ballen worden niet teruggeplaatst als zij gepot zijn of forced off the table, ongeacht of een speler door een foul voordeel behaalt.


Uitzonderingen op deze regel staan beschreven in Sectie 3 Regel 2(b)(ii), Regel 9, Regel 14(f), regel 14(h) en regel 15.

wie vind er tenminste nog ...3...???

grts, :wink:

koen.

CueBoy
Posts: 98
Joined: 07 Apr 2007, 20:00
Highest Break: -1
Location: Quality

Postby CueBoy » 16 Apr 2007, 20:47

Eentje : als een hulpstuk "defect" is waardoor de speler een bal laat bewegen, dan is dit geen fout en wordt de bal - indien nodig - door de scheidsrechter teruggeplaatst.

Nog 2 ? :D

User avatar
loteling
Posts: 374
Joined: 18 Mar 2007, 14:38
Belgium Ranking: 0
Highest Break: 0
Location: Turnhout

Postby loteling » 16 Apr 2007, 21:01

CueBoy wrote:Eentje : als een hulpstuk "defect" is waardoor de speler een bal laat bewegen, dan is dit geen fout en wordt de bal - indien nodig - door de scheidsrechter teruggeplaatst.

Nog 2 ? :D


gedeeltelijk juist..maar toch goed gevonden,
en deze zou eigenlijk ook in die regel ...sectie 3 regel 3/g moeten staan... :D

18. Gebruik van hulpstukken
Het is de verantwoordelijkheid van de striker om elk hulpstuk, dat gebruikt mag worden aan de tafel, te plaatsen en/of te verwijderen.

De striker is verantwoordelijk voor alle voorwerpen die hij naar de tafel brengt, inclusief maar niet beperkt tot steunen en verlengstukken. Hierbij maakt het niet uit of het eigen voorwerpen zijn danwel geleende (behalve als ze van de scheidsrechter zijn). De striker zal bestraft worden voor elke foul die hij maakt, terwijl hij deze voorwerpen gebruikt.

Uitrusting, die normaliter bij een tafel aanwezig is en die door een andere partij, inclusief de scheidsrechter, geleverd wordt, valt niet onder de verantwoordelijkheid van de striker. Mocht deze uitrusting niet in orde zijn, en hierdoor de striker doen veroorzaken dat hij een bal of ballen aanraakt, dan zal hiervoor geen foul aangekondigd worden. De scheidsrechter zal dan zonodig een bal of ballen terugleggen volgens Sectie 3, Regel 15. Bovendien mag de striker, als hij aan een break bezig was, doorspelen zonder dat er strafpunten worden toegekend.

dus ..als het je eigen hulpstuk is ....dan is het wel degelijk een fout en worden er géén ballen teruggeplaatst...
maar als je bvb de spider van de club gebruikt en de kop valt eraf... géén fout want dan is het niet uw verantwoordelijkheid...

en inderdaad...nog 2 te gaan... :shock:
zoek niet te ver...

grts, :wink:

koen.

CueBoy
Posts: 98
Joined: 07 Apr 2007, 20:00
Highest Break: -1
Location: Quality

Postby CueBoy » 17 Apr 2007, 19:22

Nog een poging : bij een re-rack ?

User avatar
loteling
Posts: 374
Joined: 18 Mar 2007, 14:38
Belgium Ranking: 0
Highest Break: 0
Location: Turnhout

Postby loteling » 17 Apr 2007, 19:29

one down, one to go... :lol:

zet em op CueBoy...
en de volgende (laatste) pluk je letterlijk uit de regels! :idea:

grts, :wink:

koen.
Last edited by loteling on 28 Apr 2007, 12:02, edited 1 time in total.

snooky147
Posts: 32
Joined: 25 Jul 2005, 11:57
Highest Break: 72
Club: SC De Merode
Location: Oud-Turnhout

Postby snooky147 » 21 Apr 2007, 15:52

ballen bewogen (gepot of van de tafel geforceerd) door iemands anders dan de stoter

User avatar
loteling
Posts: 374
Joined: 18 Mar 2007, 14:38
Belgium Ranking: 0
Highest Break: 0
Location: Turnhout

Postby loteling » 21 Apr 2007, 15:58

snooky147 wrote:ballen bewogen (gepot of van de tafel geforceerd) door iemands anders dan de stoter


Hallo snooky 147, 8) js

natuurlijk ...maar deze was al gemeld .. en staat in...
de eerste 5 antwoorden zijn simpel..
de 5 vermeld in sectie 3 regel 3/g



grts, :wink:

koen,

User avatar
loteling
Posts: 374
Joined: 18 Mar 2007, 14:38
Belgium Ranking: 0
Highest Break: 0
Location: Turnhout

Postby loteling » 28 Apr 2007, 12:33

CueBoy wrote:Nog een poging : bij een re-rack ?


de laatste en achtste oplossing was eigenlijk een instinker...zo simpel..

bij de start van een nieuw frame...

en dat antwoord was al eerder gegeven...dat had ik ff gemist...


grts, :wink:

koen


Return to “Belgium Referees Association”

Who is online

Users browsing this forum: CommonCrawl [Bot] and 0 guests